Майстер-клас Одеда Коуена и Гелени Федурко-Коуен

Теорія обмежень як інструмент для проривних поліпшень

14 грудня 2018
Київ

Що таке Теорія Обмежень?

Теорія обмежень (Theory of Constraints, TOC) це філософія й концепція вдосконалення менеджменту організацій будь-якого типу, розроблена доктором Еліяху Голдраттом у 1980-х роках.

Ключове місце в теорії займає поняття «обмеження» - фактор або елемент, що зумовлює межу показників діяльності системи. Методологія полягає в знаходженні одного або декількох обмежень, керування якими викликає ефект, який у багато разів перевищує результат від спроб розсіяного впливу на всі або декілька проблемних областей системи відразу.

Як працюють інструменти ТОС?

Методологічно, теорія включає в себе кілька логічних інструментів та логістичних рішень, що дозволяють знаходити ключові обмеження, виявляти протиріччя у менеджменті, розробляти й впроваджувати рішення в галузі керування будь-якими типами потоків в будь-якому середовищі. Інструментарій ТОС пропонує рішення для досягнення швидких та суттєвих поліпшень в сферах управління операційною діяльністю, процесами в сфері виробництва, дистрибуції, рітейлу, будівництва, банківської діяльності та управління фінансами, а також в сфері управління проектами та сфері послуг (медичні та навчальні заклади), в державних установах.

Управління системою за допомогою обмежень здійснюється шляхом проходження алгоритму з п'яти фокусуючих етапів:

Етап 1. Знайти обмеження;

Етап 2. Розробити рішення для максимально ефективного використання обмеження;

Етап 3. Підпорядкувати все згідно з прийнятим рішенням.

Пройшовши ці три етапи можна отримати контрольовану систему, передбачену та надійну. На цих 3-х етапах усувається значна кількість втрат, приводячи систему в вдосконаленій стабільний стан без будь-яких серйозних вкладень.

Етап 4. Розширення обмеження.

Етап 5. Після завершення етапу 4, слід повернутися до витоків, тобто повторити цикл - знайти нові обмеження в оновленій системі. При цьому важливо, щоб після попередніх кроків система перебувала в стані стабільності.

Я заплющую очі та починаю рахувати...
1. Усі люди добрі.
2. Кожен конфлікт можна вирішити мирним шляхом.
3. Будь-яка ситуація, навіть складна ... по суті дуже проста.
4. Все можна зробити краще... навіть небо не є межею!
5. Кожна людина може мати повне життя.
6. Завжди є рішення, яке влаштує всі сторони.
Мені продовжувати рахувати?

Eliyahu M. Goldratt

Що буде на майстер-класі?

 • За рахунок чого концепції та механіка ТОС дають проривні результати;
 • Що таке "обмеження";
 • Що не може та не повинно бути обмеженням в компанії;
 • Різні алгоритми рішень в залежності від того, де знаходиться обмеження;
 • Послідовність роботи з виявленими обмеженням;
 • Операційні показники ТОС - Прохід (Throughput), операційні витрати (Operating Expenses), Інвестиції (Investments) - для значного поліпшення якості рішень на стратегічному та оперативному рівні;
 • Як володіння концепцією обмеження допомагає визначити, які напрямки бізнесу, форми роботи та стратегічні продукти додавати / розширювати / скорочувати;
 • Процес фокусування при визначенні проблеми та знаходження рішення;
 • Огляд методики системного аналізу у ТОС: чому варто знати виведені ТОС кореневі конфлікти основних галузей бізнесу;
 • Як значно підвищити віддачу від операційного потоку, застосувавши концепцію та механіку управління через обмеження й операційні показники ТОС;
 • Огляд концепції, логіки та структури рішень ТОС для управління виробництвом, ланцюгами постачання, проектним середовищем;
 • Підхід та методика ТОС для областей маркетингу та продажу;
 • Розуміння та техніка боротьби з опором змінам або запропонованим ідеям.

Автори про свій майстер-клас

Про авторів майстер-класу

Одед Коуен

Одед Коуен - одне з найвідоміших імен у історії Теорії Обмежень. Він має 40 років досвіду та є визнаним міжнародним експертом-практиком. Одед стояв біля витоків ТОС, працюючи разом з Елія Голдраттом з 1978 по 2011 рік. Автор книги «Постійно покращувати. Керівництво з управління виробництвом за принципами TOC» та співавтор багатьох інших книг. Одед більше 10 років очолював Goldratt Schools. Є співзасновником TOCPA і TOCEXPERT ThinkCamp.

Гелена Федурко-Коуен

Гелена є міжнародним експертом та консультантом в області розробки та застосування розумових процесів Теорії Обмежень для аналізу систем. Гелена працювала разом з Елія Голдраттом з 2001 по 2011 рік, і була регіональним директором Goldratt Schools в Східній Європі. Автор багатьох книг, методичних посібників та публікації. Гелена є співзасновником та співпрезидентом Международной̆ Асоціації Практиків ТОС - TOCPA, директором TOC Expert Ltd.

Перейти до розділу вартості та реєстрації

Необхідно більше інформації?
Напишіть своє питання й ми відповімо Вам у коротший термін